לאורך שנותיי הבוגרות התאפיינה דרכי בעיסוק במסגרות שונות של החינוך המיוחד, ובתרומה למסגרות אלה בתחום ההוראה, הייעוץ החינוכי, ההדרכה והפיתוח.  בשנת 2002 עם סיום הדוקטורט, הצטרפתי לצוות החינוך המיוחד במכללת לוינסקי לחינוך. בשנת 2005 התמניתי לראש החוג וראש התכנית לחינוך מיוחד, תפקיד אותו מילאתי עד שנת 2011. בשנים אלה  עסקתי בשלושה נושאים עיקריים: קבלתם וקידומם של סטודנטים עם צרכים מיוחדים במכללה, חשיפת החינוך המיוחד לסטודנטים הלומדים חינוך רגיל והקמת התואר השני בחינוך מיוחד במכללה. בשנת 2013 החל לפעול, בניהולי, התואר השני לחינוך מיוחד. 

ב-2015 הצטרפתי כמתנדבת לפעילות החברתית של עמותת photo is: rael, עמותה זו שמה לה למטרה – לתרום לחברה טובה יותר באמצעות צילום. 

אני 4.jpg

העמותה מפעילה תכנית ייחודית בה מתנדבים מקנים למשתתפים את הכלים בשפת הצילום כדי לממש את האמונה שלכל אדם בחברה הזכות לייצג את עצמו, לשקף את עולמו לסביבה ולומר את דברו.
כחוקרת חשובה לי ההפריה ההדדית בין תחום המחקר לשטח, במקרה זה - בין המחקר לשינוי חברתי, לכן בשנת 2016 הצטרפתי לצוות העמותה יחד יזמנו והגדלנו את היקף הפעילות החברתית של העמותה. הקמנו תכנית הכשרה המקנה למתנדבים את המיומנויות, הכלים והכישורים המקצועיים הנדרשים על מנת שיוכלו להקים ולהנחות קבוצות בקהילה. 
חברי Photo is: voice פעילים חברתיים, מתנדבים ואנשי מקצוע בתחום הצילום, הארגון והחינוך המיוחד ובעלי ניסיון במתודולוגית Photovoice.  כיום מופעלת התכנית על ידי מתנדבים הפועלים ב – 60 קהילות בכל הארץ : בבתים חמים, מקלטים ופנימיות של נוער ושל נשים בסיכון, אנשים עם צרכים מיוחדים במסגרות חברתיות שונות ובחינוך המיוחד. הבמה: פסטיבל הצילום – אירוע צילום בינ"ל בישראל ובו משולבים זה לצד זה תערוכות של צלמים מקצועיים מהארץ ומהעולם ותערוכות של חברי הקהילות השותפות לנו. 

 

רוצים לדעת עוד על חיי המקצועיים? קראו מאמר שכתבה עלי דר' ניצה שחר.

רשימת קורסי Photovoice בהנחייתי:
 

Photovoice הכשרת מנחים לקבוצות

פסטיבל הצילום הבינלאומי

למתנדבי פסטיבל הצילום הבינלאומי​ PHOTO IS:VOICE

קורס במסגרת תואר שני בחינוך מיוחד

מכללת לוינסקי

קורס מתודולוגי רגישות רב תרבותית באמצעות photovoice  והגישה הנרטיבית 

רגישות רב-תרבותית באמצעות photo voice מבוא

מכון מופ"ת

סדנת קיץ חד פעמית בתוך סדנאות קיץ בנושא מחקר איכותני וכתיבה

קבוצת עניין במחקר איכותני חזותי

מכון מופ"ת

חלק מימי העניין של מחקר איכותני במכון מופת (ששה מפגשים בשנה)

במסגרת לימודי וידאו תרפיה

אוניברסיטת תל אביב

התוכנית ללימודי וידאותרפיה הינה תוכנית חדשנית המשלבת בין צילומי סטילס, ווידאו, סאונד מוקלט, קולנוע, וסרטים אישיים דוקומנטריים, מתוך תפישה טיפולית סינרגטית מקיפה

Please reload